Kapıda Ödeme

Değerli müşterilerimiz :

  • UPS ve ARAS Kargo işbirliğinde 25TL ve üzeri olmak kaydı ile sitemizden sipariş etmek istediğiniz ürünlerin bedellerini kargonuz geldiğinde, kapınızda ödeyebilirsiniz. Kapıda Ödeme seçeneğinde üye olma şartı gerekmemektedir.

  • Kapıda ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi , siparişi veren kişiden telefon ile teyid alınmaktadır.

  • Kapıda ödeme seçeneğinde ödemenizi nakit yada kredi kartı tek çekim olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneği kapıda yapılamamaktadır.

 

Kapıda Ödeme :


Ürün gelsin, öyle ödeme yapayım diyenler için :


  • Aras ve UPS Kargo Kapıda Ödeme Hizmetinden yararlanabilirsiniz. Her ne kadar 75 TL altındaki siparişlerde, kargo seçimi müşteriye ait olsa da ; kapıda nakit ödeme seçeneği sistemizde Aras Kargo ve UPS ile anlaşmalı olunduğundan , müşterilerin kargo seçimine bakılmaksızın tüm gönderiler bu firmalar ile yapılmaktadır.

  • Kapıda ödemelerde 5TL hizmet bedeli , fatura alt toplamınıza otomatik olarak eklenmektedir. Hizmet bedeli, teslimatta ücreti tahsil etmesi karşılığında UPS kargo ve/veya Aras Kargo' ya ödenen ücrettir.

  • Tüm Türkiye sınırları içinde UPS ve Aras Kargonun hizmet bedeli aynı olup bu bedele kargo bedeli dahil değildir. Kargo bedeli alışverişinizin 75 TL altında olması dahilinde , seçtiğiniz ürünün hacimine göre değişmektedir ( 4.75 TL - 12.50 TL UPS ve Aras Kargo için ortalama fiyat aralığıdır ).
 
Nasıl kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz ? 

Üye girişi yapın , ya da üye olmadan devam et seçeneği ile beğendiğiniz ürünü sepete ekleyin , sepete ürün eklediğinizde aşağıdaki ekran karşınıza gelir ( ürün eklemek isterseniz "Alışverişe Devam Et" butonuna tıklayarak , eklemek istediğiniz diğer ürünleri de sepetinize eklersiniz ) 

 

 

ADIM ADIM ÖRNEKLEME : 

ÜRÜNÜ SEPETİNİZE EKLEYİNİZ ( RESİM ÖRNEKTİR , TOPLAMDA 25TL ve ÜZERİ ÜRÜNLERDE KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ İŞLEMİ YAPILABİLMEKTEDİR)

SONRAKİ ADIMDA BİLGİLERİ DOLDURARAK HİZMET ALMAK İSTEDİĞİNİZ KARGO SEÇENEĞİNİ İŞARETLERSİNİZ " SİPARİŞİ TAMAMLAYA TIKLARSINIZ"

 

SONRAKİ ADIMDA SEPET DETAYINIZI GÖRECEKSİNİZ ve EN ALTTA ÖDEME SEÇENEĞİ OLARAK " KAPIDA ÖDEME(NAKİT)" yada "KAPIDA ÖDEME(KREDİ KARTI)" SEÇENEĞİNİ İŞARETLEYECEKSİNİZ.

SON ADIM OLARAK EKRANIN EN ALTINDAKİ "ONAYLIYORUM" BUTONUNA TIKLADIĞINIZDA SİPARİŞİNİZ TAMAMLANACAKTIR.

BÖYLECE SİPARİŞİNİZ TAMAMLANACAK ve "ONAY BEKLENİYOR" OLARAK GÖRÜNECEKTİR.

Bu seçenekte sipariş tutarınıza 5.00 TL hizmet bedeli eklenerek fatura bedeli hesaplanmaktadır ve kargo görevlisine fatura karşılığında sipariş tutarınız ve + 5.00TL eklenmiş olan toplam bedeli nakit ya da kredi kartı tek çekim ile ödeme yapmayı kabul etmiş olursunuz.  

Mesai saatleri içerisinde ( 09.00 - 17.30 ) tarafınıza telefon açılarak ( kayıt altına alınanan görüşme ve onaylama ) siparişinizin detayı teyid edilmektedir. Telefonla ulaşılamayan müşterilerin siparişleri iptal edilmektedir. ( ödemeyi kabul etmeyeceğini ve bu durumda da gönderide bizi zarara uğratabileceğini düşündüğüm siparişlerin gönderim insiyatifi bizdedir )

Müşteri , kaç adet ürün alırsa alsın , kargo bedeline ek olarak hizmet bedeli olarak sabit 5.00 TL ödemektedir.


Lütfen dikkat !

Kapıda Ödeme seçeneği ile yapılan gönderimlerde, müşteri Kargo temsilcisi tarafından ziyaret edilir. Eğer ilgili kişiye ulaşılamaz ise kargo temsilcisi kapıya geldiği notunu bırakır ve müşterinin kendisine dönmesini bekler ve 2 günlük süreç içerisinde ürünü kargonun ilgili şubesinde tutar ve müşterinin gelmesini bekler. Tekrar dönüş yapmayan ya da kargo temsilcisine ödeme yapmayan müşterinin kargosunun geri dönmesi halinde firma zarara uğratılmış olduğundan ilgili müşteri için ulaşılan telefon ve adres için hukuki işlem başlatılır ve müşteri bunu kabul etmiş sayılır

Aynı zamanda ilgili müşteri aynı isim,adres,tel ve IP ile tekrar sipariş veremez ve yasaklı müşteri konumuna alınır.

Satıcı firma Guppy Pet Shop-Evcilal.com bu tarz durumdan zarar görmesi halinde , müşterinin mevcut alışveriş puanını ve üyeliğini silme yetkisine sahiptir.

Önemli Hatırlatma:

Teslimata gelen kargo temsilcisinin yanında ,kargonun hasarlı,eksik,bozuk olup olmadığını kontrol edilmesi ve ilgili raporu tutturmak dahilinde , müşterinin herhangi bir bedel ödeme zorunluluğu yoktur ve siparişi iade edebilir.

Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için ; normal iade/iptal işlemleri geçerli olup ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda , gidiş geliş kargo bedeli ve Aras / UPS Kargo kapıda ödeme bedeli ( 5.00TL) alışveriş toplam bedelinden düşülerek müşteriye iade edilir (bknz. iade işlemleri)...

Verdiğiniz sipariş ; sözleşme hükmünde olup, her iki tarafın da güvenli bir alışveriş gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.